Zastosowanie stablecoinów

Odpowiedniki waluty fiducjarnej w Świecie Krypto
Zablokowany
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 24, 2022 1:22 pm

Zastosowanie stablecoinów

Post autor: admin »

Zastosowanie stablecoinów

Dla wielu traderów stablecoiny służą jako łódź ratunkowa, którą można uciec przed spadkiem cen swoich aktywów. Gdy tylko ich analizy pokazują, że ceny krypto mogą spaść, zamieniają swoje BTC, ETH itd. na USDT, TUSD i przeczekują bessę. Gdy wiedzą, że cena osiągnęła już dołek, znów zamieniają swoje stablecoiny na kryptowaluty. Ta taktyka działa również w drugą stronę i tym sposobem traderzy mogą zarabiać na wzrostach i spadkach cen cyfrowych aktywów.

Wiele giełd stosuje stablecoiny jako zamienniki dla fiatów. Wynika to z faktu, że ograniczenia regulacyjne często nie pozwalają giełdom wprowadzać na swoje platformy waluty fiducjarne. Nikt jednak nie zabrania używania kryptowalut, które działają jako fiaty, są przez nie zabezpieczone, a ich wartość najczęściej jest zbliżona w stosunku 1:1 do wartości tradycyjnych walut.

Innym ważnym zastosowaniem ma być użycie stablecoinów w DeFi (zdecentralizowane finanse – blockchainowa alternatywa dla istniejącego systemu finansowego, która stała się popularna w ostatnich kilkunastu miesiącach).

Stablecoiny mają jednak potencjał na znacznie większą adopcję. Według raportu Consensys z poprzedniego roku oto kilka przykładów z codziennego życia, w których stablecoiny mogą być użyteczne:

Wynagrodzenia i czynsze lub inne płatności cykliczne
Przelewy na pokrycie różnic cenowych podczas przetwarzania płatności
Zarządzanie tradingiem i majątkiem
Magazyn wartości na potrzeby długoterminowego zabezpieczenia
Codzienne płatności handlowe między firmami z różnych krajów.

Choć kryptowaluty wciąż nie mają najlepszej opinii pośród legislatorów i władz tego świata, w ostatnich miesiącach Rosja, Wielka Brytania i kilka innych krajów ogłosiło, że pracują nad własnymi stablecoinami. Wszystko wskazuje więc na to, że popularność stabilnych monet będzie tylko rosnąć.

Obrazek
Zablokowany