Stablecoin – co to?

Odpowiedniki waluty fiducjarnej w Świecie Krypto
Zablokowany
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 24, 2022 1:22 pm

Stablecoin – co to?

Post autor: admin »

Stablecoin – co to?

Powstanie Bitcoina pod koniec poprzedniej dekady pozwoliło nam spojrzeć na rynek finansowy z zupełnie innej perspektywy. To, co dotychczas znaliśmy jako jedyny system finansowy, zyskało poważnego cyfrowego konkurenta. Od 2010 roku powstały setki nowych kryptowalut.
Stosunkowo szybko odkryto jednak problemy, które nie pozwalają cyfrowym pieniądzom na masową adopcję. Poza aferami i skandalami, które głównie należą do przeszłości, jednym z największych wyzwań jest zmienność cenowa kryptowalut. Temu właśnie zapobiegać ma stablecoin, czy stabilność na zmiany cenowe.

Stablecoiny, czyli kryptowalutowy oksymoron

Stablecoin to kryptowaluta, która zachowuje stabilną wartość w stosunku do ustalonej klasy aktywów zewnętrznych. Ma na celu zminimalizowanie zmienności cen, utrzymując ich wartość w stosunku do wartości tradycyjnych aktywów w świecie rzeczywistym, takich jak jedna waluta fiducjarna, kombinacja walut lub cenny towar z prawdziwego życia (np. ropa naftowa, złoto).
Głównym celem stablecoina jest zaprzeczenie spekulacyjnemu charakterowi większości kryptowalut i pomoc w stworzeniu bardziej spójnego i niezawodnego środowiska rynkowego w celu zwiększenia adopcji aktywów cyfrowych.
Zablokowany